مجتمع مهديه اصفهان در راستاي تامين هزينه هاي خود با ارائه صحت عملكرد و جلب اعتماد عمومي اقدام به طراحي و اجراي طرحهاي مختلف جذب مشاركتهاي مردمي نموده است كه اهم آنها به شرح زير است:

 

الف) جمع آوري كمكهاي مردمي از طريق طرح اشتراك هاي ماهانه

در اين طرح فرد نيكوكار بايد ابتدا فرم اشتراك را تكميل نموده و در آن مبلغ كمك و نحوه پرداخت آن (ماهانه ، دوماهه ، سه ماهه ، چهار ماهه ، شش ماهه ، يكساله ) را مشخص نمايد سپس مامور وصول خيريه در تاريخ سررسيد ، قبض هاي فرد نيكوكار را درب منزل تحويل داده و وجه مورد نظر را دريافت مي نمايد .

لازم بذكر است کلیه مامورین وصول خيريه داراي كارت شناسايي مي باشند .

 

ب) جمع آوري كمكهاي مردمي از طريق صندوقهاي صدقات

در اين روش پس از مراجعه حضوري به دفتر و تكميل فرم درخواست قلك يك عدد قلك فلزي كوچك و يا پايه دار بزرگ بسته به محل استفاده به شخص نيكوكار تحويل مي شود.

و در دوره هاي زماني مشخص مامور تخليه قلك به مكان نيكوكار مراجعه و اقدام به تخليه قلك مي نمايد.

 

ج) جمع آوري زكات فطريه و كفارات در پايان ماه مبارك رمضان و روز عيد سعيد فطر و تقسيم آن بين محرومان

در اين روش پاكت هاي مخصوصي در مراسم شب قدر در سالن اجتماعات مهديه توزيع مي شود و افراد مي توانند مبلغ كفاره روزه و يا زكات فطره خود را در اين پاكت ها گذاشته و آن را به صندوق هاي پست بياندازند لازم بذكر است هزينه پست قبلا توسط مهديه اصفهان پرداخت شده است .

البته افراد مي توانند براي پرداخت زكات فطره و يا كفاره روزه به دفتر مجتمع نيز مراجعه نمايند و يا به صورت آنلاين از طريق همين سايت اقدام به پرداخت نمايند .

 

د) دريافت كمك هاي نقدي همچون نذر ، ثلث ماترك و …

در اين روش افراد نيكوكار مي توانند انواع كمك هاي نقدي خود را با مراجعه به دفتر مجتمع مهديه تحويل دهند و رسيد دريافت نمايند و يا از طريق همين سايت اقدام به پرداخت آنلاين نمايند .

 

ه) دريافت كمك هاي غيرنقدي از طريق تماس تلفني و يا مراجعه حضوري

در اين روش افراد نيكوكار مي توانند اجناس و كمك هاي غير نقدي خود را به دفتر مجتمع تحويل دهند و يا با تماس تلفني با 33351000 آدرس خود را اعلام نموده تا در اسرع وقت مامورین مجتمع جهت دریافت کالاها و هدایا به درب منزل نیکوکار مراجعه کنند.

 

و) وقف اموال منقول و غير منقول خود به نام مهديه اصفهان در زمان حيات و يا پس از مرگ با نيت مصرف عوائد آن در جهت آنچه مرضي امام زمان (عج) باشد.