دیابت چیست؟

اشکال در سیستم سوخت رسانی بدن را که به دلیل کمبود انسولین به وجود می آید "دیابت" می خوانند. انسولین هورمونی است که توسط پانکراس – اندام تولید کننده آنزیم گوارش – ساخت می شود و برای جذب انرژی مواد غذایی ضروری است.

 

مطالعه بیشتر...

 گزارش کلاس آموزشی ورزش و بارداری

 

در شرایط اجتماعی فعلی که سن ازدواج بالا رفته و از طرفی خانواده ها کمتر رغبت به بچه دار شدن دارند، همچنین به خاطر آلاینده ها و مواد سمی موجود در هوا بارداریهای پرخطر افزایش یافته و احتمال تولد نوزاد با بیماری های مادرزادی قلبی  و غیره  بسیار زیاد است. 

بنابراین به مادران توصیه می شود که در این دوران زیر نظر پزشک، برنامه ورزشی و فعالیت بدنی منظم داشته باشند، زیرا افزایش وزن نیز می تواند سبب تولد نوزاد بیمار شود.
کاهش کمردرد ناشی از بارداری، کاهش کلسترول و چربی و جلوگیری از افسردگی، فواید دیگر ورزش در دوران بارداری هستند.
شنا، پیاده روی، یوگای مقدماتی و پیاده روی در آب، مناسب ترین فعالیت های این دوران هستند و اسب سواری، بسکتبال و اسکی، ورزش های مضر دوران بارداری محسوب می شوند. 

به منظور افزایش سطح آگاهی مردم واحد آموزش مجتمع مهدیه اصفهان اقدام به برگزاری کلاس ورزش و بارداری به صورت عملی در روز دوشنبه مورخ 18/03/94  نموده است.

علاقه مندان می توانند جهت بهره مندی  از کلاس و تهیه DVD به واحد آموزش مراجعه نمایند.

 

 

 

 

                                                                                 

 

 

 

1-     کلاس آموزشی مهارت های کنترل اضطراب در تاریخ 04/11/93 راس ساعت 10 صبح با تدریس جناب آقای دکتر حمید ادریسی متخصص اعصاب و روان  و حضور زیادی از همشهریان گرامی با هدف ارتقای سطح دانش و بهبود زندگی در تالار مجتمع مهدیه اصفهان ، برگزار گردید.

  به شرکت کنندگان در این دوره  گواهی آموزشی اهدا می گردد.

 

2-     کلاس آموزشی کلید روابط موفق و نفوذ در دیگران (افزایش هوش هیجانی) در تاریخ 06/10/93 راس ساعت 16 با تدریس جناب آقای امیر حسام خواجه دانشجوی دکتری  مشاور خانواده  در تالار مجتمع مهدیه اصفهان ، با هدف کسب  موفقیت در تحصیل – محل کار –ازدواج و به طور کلی جامعه برای عموم همشهریان گرامی برگزار گردید. به شرکت کنندگان در این دوره  گواهی آموزشی اهدا می گردد.

 

3-     کلاس آموزشی  "سرطانهای شایع در زنان " در تاریخ 28/08/93  ساعت 9 صبح  با تدریس سرکار خانم فرشته مسیبی کارشناس عالیه مامایی ویژه  بانوان گرامی در تالار مجتمع مهدیه اصفهان ، برگزار گردید.